Mateja in Lea bronasti na evropskem prvenstvu v Bolgariji!

Danes, 6. julija, se je v bolgarskem zimskošportnem središču Borovets v pogorju Rila pod najvišjim vrhom Balkana, 2925 m visokim vrhom Musala, odvilo evropsko prvenstvo v gorskih tekih. Člani so morali opraviti z 11,8 km dolgo progo, ki se je vzpela za 1150 višinskih metrov, članice in mladinci z 8,6 km dolgo progo in 1020 višinskimi metri vzpona, mladinke pa s 3,5 km dolgo progo in 520 metri vzpona.

Naši reprezentanti in reprezentantke so se odlično odrezali. Pri mladinkah je za veselje poskrbela smučarska tekačica Lea Einfalt, ki je osvojila 3. mesto. Njen čas je bil 27:06, hitrejši pa sta bili le Nemka Melanie Albrecht s časom 25:49 in Turkinja Cesminaz Yilmaz s časom 26:29. Med mladinkami smo imeli le dve tekmovalki – Monika Bajc se je s časom 35:31 uvrstila na 35. mesto. V kategoriji je nastopilo 37 tekmovalk.

Med članicami je Mateja Kosovelj s časom 53:08 tako kot Lea osvojila bronasto medaljo. Naslov evropske prvakinje si je pritekla Avstrijka Andrea Mayr s časom 51:49, druga je bila Italijanka Valentina Belotti s časom 52:54. Lucija Krkoč se letos vrača po poškodbi, a njena pripravljenost še ni takšna, kot bi si želela. Vseeno se je borila po najboljših močeh in dosegla 27. mesto s časom 58:42, Neja Kršinar, ki se je v zadnjih mesecih prav tako borila s poškodbami pa je dosegla 29. mesto s časom 59:24. Andreja Godec se je s časom 1:07:42 uvrstila na 54. mesto od skupno 64 tekmovalk.

Pri mladincih je izjemno dobro nastopil Rok Bratina, sicer kolesar, ki pa je letos odlično nastopil že na več domačih gorskotekaških tekmah in je dobro okrepil našo mladinsko gorskotekaško ekipo. Priboril si je visoko 6. mesto s časom 51:29. Čas zmagovalca Turka Ramazana Karagoza je bil 48:51. Drugo mesto je osvojil njegov rojak Sehmus Sarihan s časom 49:54, tretje mesto pa je za Italijo osvojil Michele Vaia s časom 50:29. Anže Božič je s časom 55:13 dosegel 24. mesto, Jošt Lapajne pa 28. s časom 55:43. Tim Kovačič je bil s časom 56:49 dvaintrideseti. Nastopilo je 40 tekmovalcev.

Med člani  je od naših po pričakovanjih najbolje nastopil Mitja Kosovelj, ki je osvojil 14. mesto s časom 59:56. Turek Ahmet Arslan, ki si je izboril štartno številko 7, ni uspel nadaljevati niza šestih zaporednih naslovov evropskega prvaka v gorskih tekih. Zadovoljiti se je moral z bronom (čas 57:47), za dvojno italijansko slavje pa sta poskrbela nov evropski prvak Bernard Dematteis s časom 56:30 in Alex Baldaccini s časom 57:35, ki je oktobra lani slavil na Šmarni gori. Simon Alič je osvojil 44. mesto s časom 1:04:13, Gašper Bregar pa 47. mesto s časom 1:04:35. Bojan Ambrožič se je uvrstil na 54. mesto, njegov čas je bil 1:08:02. Nastopilo je 75 tekmovalcev.

Čestitke vsem tekmovalkam in tekmovalcem!!!