22. gorski tek na Osolnik

Včeraj, 19. 5. 2013, je potekal 22. gorski tek na Osolnik, ki šteje za pokal Slovenije v gorskih tekih in tudi kot državno prvenstvo za veterane. Letos so bili pogoji za tek zelo dobri, lepo sončno vreme prejšnji dan je dodobra osušilo progo in tudi ozračje ni bilo preveč segreto in tako zelo ugodno za tek. Tekmovalci in tekmovalke v mlajših kategorijah so imeli krajše proge, ki so se začele različno oddaljene od vrha Osolnika, kategorije mladincev, članov in veteranov pa so morali opraviti s celotno progo v dolžini 4,7 km z nadmorsko višino 525 m. Tako kot lansko leto sta se na progi najbolje znašla Simon Alič (ŠD Nanos), ki je že včeraj zmagal na KBK-ju in še mladinka Lea Einfalt (TK Šmarnogorska naveza). Drugo in tretje mesto v moški absolutni kategoriji sta osvojila Gašper Bregar in Bojan Ambrožič (oba KGT Papež), v ženski absolutni kategoriji pa sta drugo in tretje mesto osvojili Neja Kršinar (KGT Papež) in Andreja Godec (AD Štajerska). Med mladinci je zmagal Anže Božič (KGT Papež), ki je bil absolutno 5.

Kako so se odrezali ostali tekmovalci, si lahko ogledate na spodnji povezavi.